• г. Днепр, пр. Гагарина, 26д, офис 204
  • +38 (066) 012-30-54  
  • mail@temchenko.dp.ua
Выигранные дела уголовного адвоката

Скасування арешту майна у кримінальному провадженні

Справа № …

Провадження …

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

… січня 2017 року

Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

у складі : головуючого - слідчого судді Х.,

при секретарі - Ш.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання адвоката Темченко С.Л. про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № …, накладеного ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від …2016р. у справі № …, ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від …2016р. у справі № …, ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від …2016р. у справі № …,

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Темченко С.Л. звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням, обґрунтовуючи його тим, що в межах здійснення досудового слідства кримінального провадження № … накладено арешт ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від …2016р. у справі № … на грошові кошти в сумі 15 320 000 російських рублів; ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від …2016р. у справі № … на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на усі рахунки відкриті П. в АТ «Ощадбанк» (МФО 300465); ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від …2016р. у справі № … на грошові кошті, які знаходяться та можуть надійти на усі рахунки відкриті П. в ПАТ «КБ «ПриватБанк» (МФО 305299). Оскільки …, його захисник, адвокат Темченко С.Л. просить скасувати арешт на належне П. майно.

П. та його захисник, адвокат Темченко С.Л. у поданому клопотанні просили його задовольнити, розглянути за їх відсутності.

Прокурор та слідчий у жодне із призначених судових засідань (…2016р., ...2016р., ...2016р.) не з'явилися попри те, що про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлялися належним чином, докази чого наявні у матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від ...2016р. у справі № … накладено арешт на грошові кошти в сумі 15 320 000 російських рублів та банківські картки «Приват-Банку» № …, «ПриватБанку» № …, «ПромінвестБанку» № …, «УкрСибБанку» № …, «Сбербанку Росії» № …, «ПромінвестБанку» …, СИМ-картку мобільного оператора «Київстар», СИМ- картку мобільного оператора «Лайф», автобусний білет № … та заборонено розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від ...2016р. у справі № … накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на усі рахунки відкриті П. в АТ «Ощадбанк» (МФО 300465).

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від ...2016р. у справі № … накладено арешт на грошові кошті, які знаходяться та можуть надійти на усі рахунки відкриті П. в ПАТ «КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).

У клопотаннях слідчого в ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ... про арешт майна, що містяться у матеріалах клопотань про арешт майна у кримінальному провадженні № …, та в ухвалах суду зазначено, що підставою для вжиття таких заходів кримінального провадження є те, що група осіб, до складу якої входять П., Р., С, В., Д., Ф., та інші невстановлені на даний час особи, впродовж 2013-2016 років, використовуючи реквізити підприємств з ознаками фіктивності, які зареєстровані на території м. Дніпропетровська, м. Львова, м. Києва, м. Донецька, в порушення норм Податкового кодексу України, незаконно завищують суми податкового кредиту з ПДВ шляхом документального оформлення безтоварних операцій по придбанню товарно-матеріальних цінностей, а також конвертують грошові кошти з безготівкової форми у готівку, яку в подальшому передають посадовим особам підприємств - вигодонабувачів, за вирахуванням процентної ставки за надані послуги.

Під час виконання доручення слідчого оперативними співробітниками ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області було встановлено, що до схеми конвертації та транспортування готівки, в тому числі іноземної валюти - російських рублів, причетний П., зареєстрований за адресою: м. Донецьк, ...

З огляду на ці обставини накладено арешт на гроші та предмети, вилучені ...2016 під час огляду особистих речей Ш., на блокпосту №7, розташованому на 365-му кілометрі автомобільної траси М-04 «Знам'янка - Луганськ - Ізварине», а саме: грошові кошти в сумі 15 320 000 російських рублів, а саме: 3000 (три тисячі) купюр номіналом 5000 російських рублів; 38 (тридцять вісім) купюр номіналом 5000 російських рублів; 88 (вісімдесят вісім) купюр номіналом 1000 російських рублів; 15 (п'ятнадцять) купюр номіналом 500 російських рублів: 300 (триста) купюр номіналом 100 російських рублів; 45 (сорок п'ять) купюр номіналом 100 російських рублів, банківські картки «Приват-Банку» № …, «ПриватБанку» № …, «ПромінвестБанку» № …, «УкрСибБанку» № …, «Сбербанку Росії» № …, «ПромінвестБанку» …, СИМ-картку мобільного оператора «Київстар», СИМ- картку мобільного оператора «Лайф», автобусний білет № … та заборонено розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати їх; накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на усі рахунки відкриті П., РНОКПП … в АТ «Ощадбанк» (МФО 300465); накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на усі рахунки відкриті П., РНОКПП … в ПАТ «КБ «ПриватБанк» (МФО 305299).

Вирішуючи вимоги заявника слід зазначити, що сукупність даних, які містяться у матеріалах судового провадження, свідчить про те, що у кримінальному провадженні № …, яке ...2014р. внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, ... Крім того, слід також звернути увагу на те, що у матеріалах за клопотанням відсутні будь-які дані про те, що ...

Таких даних прокурор і слідчий у ході розгляду клопотання не надали. При цьому зазначеними особами не надано жодних даних, які б підтверджували ...

До того ж, слідчий суддя вважає за необхідне послатися на приписи п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, згідно з якими до повноважень слідчого судді належить здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

З огляду на це слід зазначити, що подальший арешт майна за відсутністю передбачених для цього підстав може порушити право заявника на вільне використання належного йому майна, що буде суперечити загальним засадам володіння особою майном, приписам національного законодавства та вимогам … та прецедентної практики Європейського суду з прав людини (зокрема, справа …, …).

Зважаючи на викладене, вимоги клопотання про скасування накладеного арешту підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. … суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання захисника П., адвоката Темченко С.Л. задовольнити.

Арешт, накладений ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від ...2016р. у справі № … (провадження № …), скасувати.

Арешт, накладений ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від ...2016р. у справі № … (провадження № …), скасувати.

Арешт, накладений ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від ...2016р. у справі № … (провадження № …), скасувати.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Х.

Выигранные дела уголовного адвоката

Принципы работы адвоката
Законные способы защиты
Защита адвокатом прав и свобод клиента всеми законными способами.
Высокие стандарты качества
Высокие стандарты качества оказания правовой помощи адвокатом в уголовном процессе.
Профессионализм
Профессионализм и компетентность адвоката по уголовным делам.
Доступная стоимость услуг
Доступная стоимость услуг адвоката по уголовным делам.
Нужен адвокат? Оставьте заявку и мы свяжемся с вами!
Обратный звонок
Ваше имя:
Ваш телефон:
Ваши данные в сохранности и будут использованы только для оперативной связи с Вами!
×